Grecja jest miejscem idealnym, w którym warto spędzać wakacje co roku

Grecja od lat kusi turystów z Polski. Po wstąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej i strefy Schengen podróżowanie po Europie jest jeszcze łatwiejsze, więc nie można pominąć w swoich wojażach miejsca, w którym narodziła się zachodnia cywilizacja.

Grecja jest pięknym krajem bogatym w zabytki, urokliwie zakątki, piękne widoki i jednocześnie atrakcje, dzięki którym każdy urlop czy wakacje będą niezapomniane. Hellada to idealne miejsce na letni odpoczynek, chociaż można ją odwiedzić także o innej porze - w ciągu roku występuje tutaj 300 słonecznych dni.

Grecja jest również mieszanką kulturową. Przenikają się tutaj wpływy weneckie, bizantyjskie, tureckie, perskie, frankońskie.

Grecję odwiedzają przede wszystkim mieszkańcy Wysp Brytyjskich, którzy odpowiadają za 20 proc. ruchu turystycznego w kolebce zachodniej cywilizacji. Na trzecim miejscu są Niemcy - 14 proc. turystów, którzy nie mogą się obejść bez Aten, Krety, Salonik i wielu innych pięknych lokalizacji. Zresztą Grecja też nie mogłaby żyć bez turystyki, która generuje aż 35 proc. obrotów z zagranicą.

Dzisiaj Grecja bazuje na zabytkach, ale w przyszłości chce rozszerzyć ofertę o turystykę górską oraz ekskluzywne formy wypoczynku: golf, kasyna, jachting. Dzięki temu każda grupa klientów znajdzie coś odpowiadającego jej możliwościom finansowym i wymaganiom stawianym obiektom turystycznym.